FAQ

Najczęsciej zadawane pytania

Kliknij na pytanie, by zobaczyć odpowiedź

Dodawanie ogłoszeń jest bardzo proste. Po pierwsze musisz się zarejestrować się na naszej internetowej giełdzie płytowej. Jak już to zrobisz wystarczy kliknąć na moje konto -> ogłoszenia. Pamiętaj jednak, że aby dodać ogłoszenie musisz doładować konto punktami.

Doładowanie konta punktami jest również bardzo proste. Musisz wejść w Moje konto -> Ogłoszenia i tam u samej góry, zaraz obok przycisku „Dodaj ogłoszenie” znajduje się pole „Środki na koncie” by je zwiększyć wystarczy kliknąć przycisk „doładuj” wybrać interesującą Cię ilość punktów a następnie przejść do ekranu płatności.

Zasady obowiązujące na naszej internetowej giełdzie płytowej są szczegółowo opisane w regulaminie. Jeśli chodzi o dodawanie ogłoszeń to obowiązują następujące zasady:

 • Jedna płyta to jedno ogłoszenie. Aktualnie nie ma możliwości dodawania ogłoszeń zawierających wiele płyt. Plytowisko.pl to miejsce dla kolekcjonerów i dlatego zwracamy uwagę na łatwość szukania płyt. W ogłoszeniach zawierających mix wiele wydań łatwe szukanie nie jest możliwe.
 • Należy dodać minimum 4 fotografie dla każdej strony płyty oraz okładki. Jeśli płyta lub okładka posiadają jakiejś niedoskonałości należy to dokładnie opisać i jeśli to możliwe pokazać na fotografii.
 • Fotografie powinny być wykonane starannie, być ostre tak by umożliwić kupującemu wstępną ocenę stanu płyt. Nie wymagamy białego tła na fotografiach ale ważne by fotografia była czytelna i estetyczna.
 • Płyty muszą być opisane zgodnie z wymaganymi polami, jest to podyktowane tym, że wiele osób szuka wydań po konkretnych nr seryjnych czy labelach.
 • Mile widziane jest dodanie w opisie ogłoszenia dla płyt winylowych nr matryc, tyczy się to szczególnie rzadkich i drogich wydań.
 • Należy opisać sposób płatności za zakupiony towar oraz koszty wysyłki.
 • Ogłoszenia na naszej internetowej giełdzie płytowej są płatne z dwóch powodów.

 • Po pierwsze serwis trzeba utrzymać, chcemy inwestować w jego rozwój stąd pobieramy stała, drobna i jednorazową opłatę za ogłoszenie.
 • Drugi powód to bezpieczeństwo, ponieważ opłata za ogłoszenie odstrasza znaczną część oszustów, poza tym płacąc na serwisie za punkty i ogłoszenie, potencjalny oszust zostawia po sobie ślad np. konta bankowego, co sprawia, że łatwiej takiego oszusta wytropić organom ścigania.
 • Punty na naszej internetowej giełdzie płytowej służą do płacenia za ogłoszenia i inne funkcjonalności. Ich zasada działania jest bardzo prosta, doładowujesz swoje konto kupując pakiety punktów i następie zużywasz je wystawiając ogłoszenia, promując je itp. Cena za usługi w punktach jest stała, natomiast im większy pakiet punktów kupisz tym cena jednego punktu staje się niższa. Daje Ci to pełna kontrole nad tym ile i na co wydajesz. Dodatkowo nie musisz za każdym razem płacić przy pomocy karty czy przelewu. A ponieważ punkty nie znikną z Twojego konta możesz je wykorzystać przez dowolny czas.

  Nie, raz kupione punkty zostają na Twoim koncie na stałe

  Internetowa giełda płytowa udostępnia miejsce do sprzedaży płyt i przykłada wszelkich starań do tego by prawidłowo zweryfikować użytkowników i oferty. Pamiętaj jednak, że oszuści się zdarzają dlatego zalecamy ostrożność w stosunku do osób z małą ilością ocen bądź tych z niskimi ocenami. Pamiętaj też, że jeśli coś wyda Ci się podejrzane, natychmiast zgłaszaj to do obsługi plytowisko.pl. Przy zakupie warto też płacić przy użyciu PayPal, ten serwis płatniczy gwarantuje ochronę kupujących. I na koniec najważniejsze, czyli zdrowy rozsądek, jeśli widzisz wyjątkową okazje czyli np. pierwsze wydanie Led Zeppelin I w perfekcyjnym stanie za 100 zł to bardzo prawdopodobne, że coś jest nie tak.

  PayPal to system umożliwiający szybkie, bezpieczne i wygodne otrzymywanie i wysyłanie płatności online. Oferowane przez PayPal rozwiązanie płatnicze dostępne są zarówno dla firm, jak też osób prywatnych posiadających aktualny adres e-mail, dostęp do Internetu poprzez komputer, laptop lub inne urządzenie mobilne oraz skonfigurowane z kontem PayPal źródło finansowania płatności online. PayPal oferuje cały szereg zabezpieczeń przeciwko oszustom zarówno dla kupujących jak i sprzedających.. By lepiej zapoznać się z tym jak działa PayPal i jak z niego korzystać zapraszamy do zapoznania się z oficjalną stroną.

  Nie, internetowa giełda płytowa plytowisko.pl nie pobiera żadnej prowizji od sprzedanego towaru.

  Tak, w przyszłości planujemy wprowadzić obsługę szybkich płatności dla profili firmowych na plytowisko.pl.

  Na plytowisko.pl możesz dostępne są następujące typy ogłoszeń: licytacja, kup teraz, zamiana oraz zwykłe ogłoszenie.

  Metoda płatności za zakupiony przedmiot zależy od sprzedającego. Opisuje on ją w swojej aukcji, ze względów technicznych na dzień dzisiejszy jest to przelew na konto bankowe lub PayPal. Oczywiście można uzgodnić ze sprzedającym na płatność osobistą, przelew na telefon itp.

  Zarówno rodzaj jak i koszty przesyłki ustala sprzedający. Po zakupie przedmiotu należy podać sprzedającemu adres wysyłki oraz dokonać zapłaty w wysokości ceny za dany towar wraz z kosztami wysyłki.

  Tak, w przyszłości chcemy wprowadzić bardziej dogodne i zautomatyzowane metody wyboru dostawy oraz płatności za nią.

  Do góry